Loading...

Çolpan ilhan'ın cenaze töreninde helallik krizi Video Mp3 indir

Loading...
Arkadaşlarla paylaş
Eklemek
 • Published on Jul 27, 2014

 • tiyatro ve sinema sanatçısı çolpan ilhan'ın cenaze namazında helallik istendiği sırada arkalardan bir kişinin "ben hakkımı helal etmiyorum" demesi şok etkisi yarattı. kalp krizi sonucu önceki gün vefat eden tiyatro ve sinema sanatçısı çolpan ilhan'ın cenaze namazında helallik alındığı esnada bir kişi, "ben hakkımı helal etmiyorum" dedi. ilhan'ın oğlu kerem alışık, bu sözü duyunca şok geçirdi.

Yorumlar

 • Хасан С.
  Хасан С. 2 years ago

  o soru adet yerini bulsun diye sorulmuyor.en basta hoca figuran zaten,senin işin cenazeyi usulüne göre defin ettirmek.soruyorsun helal ediyor musunuz diye,adam da etmiyorum hakkim var diyor.gercek hoca olsa gel kardesim der ve ailesini temsil eden kisiyle helallestirir cenazeyi de öyle kaldirtir.evlat desen ayrı sekillerde. ölüsüne saygisi olan o cenazeyi oradan üstünde hak varken kaldirip defnetmez.yarin beni musallada üstümde hak varken helallik almadan gömen ailemden ahirette davacı olurum.benim hakkımı ödemeyecek ve beni o azapla gömecek yakınlarım cenazeme de gelmesin,namazımı da kilmasin.bu kul hakkıdır, çocuk oyuncağı değil.

 • Adnan ayaydın
  Adnan ayaydın 4 years ago

  OĞLU HEMEN SORACAKTI HAKKIN NEDİR DİYE VE VERECEKTİ VARSA BİR HAK OLAY BUDUR SIRT DONMEMEK LAZIM.

 • emrah Official
  emrah Official 2 years ago (edited)

  imam Peygamberimize uysaydı o adamın hakkının ödenmesini ve helalliginin alınmasını isterdi. .Sonra namaza geçerdi. .Bu imam zengin cenazelerinde olur genelde..Mesele menfaatime ve maaşıma bir şey olmasın ..Çok yazık gerçek islam dan o kadar uzağız ki ..Peygamberimiz zamanında böyle durumlarda Peygamberimiz hakkını helal etmeyen kişinin hakkının ödenmesini istemiştir ve sonra cenaze namazını kılın demiştir. .

 • ufuk ikinci
  ufuk ikinci 1 year ago (edited)

  O rezil imam adamın hakkının verilmesini sağlasın ne demek taşkınlık yapma o zaman niye soruyorsun rezil herif

 • Tibet Lodos
  Tibet Lodos 5 years ago

  Neden tepki gösteriyorsunuz adama kardeşim? Hak bu! Eder, etmez... O'nun bileceği iş. Hoca soruyor, adam helal etmiyorum diyor. Allah allah!

 • mesut yilmaz
  mesut yilmaz 4 years ago

  vefat eden oyuncumuzun yakınlarının, hakkını helal etmeyen kardeşimize hakkının ne olduğunun sorulup hakkının teslim edilmesi ve o kardeşimizin de hakkının helal edilmesinin sağlanması çok daha makul olurdu. Hak haktır.

 • ates su toprak tahta

  O IMAM KIM YA TASKINLIKLA NE ALAKASI VAR SEREFSIZ YA ADAM.HELAL ETMIYO HELALIK ALINMADAN DEVAM.EDILMEZ taskinlik yapmayalim dio

 • Havva Zzz
  Havva Zzz 1 year ago (edited)

  Hakkımı helal etmiyorum diyor.5dakka bekletip hakkın ne alacağın ne diye sorulabilinirdi.

 • SENSEOMAN
  SENSEOMAN 2 years ago

  taskinlik cikarma diyen artist hocaya bak sen.. yahudininmi cenazesini kiliyon sen? bunlar birde devleten maas aliyor, yaziklar olsun

 • Serdar Goc
  Serdar Goc 3 years ago

  oglu neden orda o an hakkini verip helallik almadi

 • Derbeder oldum
  Derbeder oldum 3 years ago

  sen birinin canını ölmeden önce yak.Sonrada öl "Hoca da cemata hakkınızı helâl ediyormusunuz"diye sorduğunda oradan birisi laf olsun diye ben etmiyorum diye sormaz.ölenle o şahısın arasında illaki bir hak varki adam allahın bildiğini kuldan neden saklasın. neden yalan söylesin öleni Allah bağışlar oda yaptığı amellere göre . hak verilmez alınır adam en doğrusunu yaptı.

 • Sabine G
  Sabine G 2 years ago (edited)

  Adam gönül rızasıyla helal etmiyorsa zorla mi helal ettiriceksiniz? yalan mi konuşsun? taşkınlık asıl onu susturmaya çalışmak. bu konular çok hassas aslında.

 • Adil Çimen
  Adil Çimen 4 years ago

  Bu konuyla alakalı beni destekleyenlere teşekkür ediyorum.

 • Rıza Alkın
  Rıza Alkın 2 years ago (edited)

  Helallik çok önemli ,, adamın alıcağı kalmış ve içine o kadar işlemişki ,, hakkını aramış ve yaptığı çok normal,,, bunun öncesinde aile efradı Çolpan İlhan' a hasta iken annecim bi yere borcun falan filan varmı diye sorması gerekliydi

 • drama drama
  drama drama 2 years ago

  imama bak. taşkınlık mı yapıyor adam. helal.olmasın hakkim diyor .dengesiz herif

 • Kivanc Karanis
  Kivanc Karanis 2 years ago

  Ben çok üzüldüm bunu görünce. Merhume'yi şahsen tanımam ama çok severdim. Dinimizde böyle bir defin olmaz. Evlatlarının hemen fırlayıp helalliği almak için gerekeni yapması, aksi halde hocanın "Defnedemem" diye bırakması gerekirdi.

 • Bilal Gezen
  Bilal Gezen 2 years ago

  İYİ BİR MÜSLÜMAN OLDUĞUNA ŞAHİTLİK EDENLERE BAKIN.

 • Rahman ERSÖZ
  Rahman ERSÖZ 3 years ago

  insanlar söze takılıyor. Ağız helal etsin gönül helal etmedikten sonra ceza ve mükafat gününde o hakkı ödeyecektir. Bunu bilerek bu dünya da o şekilde yaşamalıyız.

 • mücahit AKGÜN
  mücahit AKGÜN 1 year ago (edited)

  Peygamberimiz bir cenazede soruyor yakınlarına bu kişinin borcu varmıydı diye ve sahabiler evet şu kişiye şukadar borcu vardı diyorlar ve efendimiz bu cenazeyi kıldıramam buyuruyor. Sonrasında hazreti ömer oradan seslenerek ya rasulallah ben kefilim borcunu ödemeye diye efendimize söylüyor ve efendimiz bu

 • Efruz beyoğlu
  Efruz beyoğlu 3 years ago

  Hak helal edilecekse hoca niçin helal ediniz diye soruyor. Demek ki helal etmeyen de olabilir ve defin edilmeden geç olmadan burada helalliği alınsın gönlü hoş edilsin. kul arasındaki hakka Allah bile karışmazken mahkemeye gitsin diyen zavallılar var. yahu adam zaten oradan da ağzı yanmış ki herkes bilsin mahkemeye raağmen hakkımı alamadım diyor. Hak haktır. Yakınlarının hemen hatta namazı kılınmadan bu meseleyi halletmeleri gerekirdi. At nalı gibi gözlüklerin arkasına sığınmakla kaçılmaz bu haktan.